bilten

Македонија

Сообраќајка во Хиподром: Скопјанец се бори за живот, тешко повредено 6 годишно дете

А1он
Вчера попладне патот од нас.Хиподром према нас.Илинден, кај ресторан „Хиподром“, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „Киа Пиканто“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(37),
Македонија

Навивачи на „Олимпијакос“ нападнале вработен на Лукоил

А1он
Навивачи на грчкиот клуб „Олимпијакос“ вчера околу 11 часот на бензинската пумпа на „Лукоил“ кај Куманово без повод и причина, физички го нападнале вработениот Ј.А.