Навивачи на „Олимпијакос“ нападнале вработен на Лукоил

Од:

Навивачи на грчкиот клуб „Олимпијакос“ вчера околу 11 часот на бензинската пумпа на „Лукоил“ кај Куманово без повод и причина, физички го нападнале вработениот Ј.А. (35), соопшти денеска МВР.

dobivaj vesti na viber

Тие го удриле по главата и телото, го плукале, го влечеле и туркале во маркетот и одзеле разни артикли и извршиле оштетување на објектот.

Во 15.00 часот во полициската станица во Куманово, поради основано сомнение дека се сторители на нападот врз вработениот на бензинската пумпа „Лукоил“, се приведени и задржани грчките државјани Х.А. (26), П.Ф. (26) и Т.В. (29).

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога во Битола, двајца уапсени

Ана Ололовска

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници после полноќ

Ана Ололовска

Расчистена кражба во ресенско, лишени од слобода тројца крадци

Ана Ололовска

Кривична за директорот на кочанска гимназија: Без тендер дал под закуп простор во училиштето

22-годишник од кавадаречко се обидел да силува 72-годишна жена

Ана Ололовска

Приведено лице, пронајдени огревни дрва без документација

Ана Ололовска