Со фалсификувани пари се обидел да пазари во Тетово

Од:

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Н. (61) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

dobivaj vesti na viber

На 13.03.2016 година, во Тетово, на импровизирана тезга пријавениот при купување на производи пуштил во оптек фалсификувана банкнота во апоен од 500 денари, информираат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога во Битола, двајца уапсени

Ана Ололовска

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници после полноќ

Ана Ололовска

Расчистена кражба во ресенско, лишени од слобода тројца крадци

Ана Ололовска

Кривична за директорот на кочанска гимназија: Без тендер дал под закуп простор во училиштето

22-годишник од кавадаречко се обидел да силува 72-годишна жена

Ана Ололовска

Приведено лице, пронајдени огревни дрва без документација

Ана Ололовска