Сообраќајка во Хиподром: Скопјанец се бори за живот, тешко повредено 6 годишно дете

Од:

Вчера попладне патот од нас.Хиподром према нас.Илинден, кај ресторан „Хиподром“, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „Киа Пиканто“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(37), кој се здобил со телесни повреди и сопатникот на возраст од 6 години, која се здобила со тешки телесни повреди и автомобил „Хундаи Гетц“ исто така со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.К.(31) која се здобила со телесни повреди, додека пак совозачот Г.З.(31) се здобил со тешки телесни повреди и е во животна опасност, информираат од МВР.

dobivaj vesti na viber

Би можело да ве интересира

Приведен прилепчанец за издржување казна затвор од шест години и пет месеци

Ана Ололовска

Приведен измамник од тетовско, следува соодветна пријава

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници во Скопје, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице барано по потерница

Ана Ололовска

Претрес во Прилеп, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско по распишана централна потерница

Ана Ололовска