Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

Од:

Дваесет и шестгодишната гевгеличанка Ц.М. била тешко повредена во сообраќајна несреќа што денеска се случила на релација Демир Капија-Миравци.

dobivaj vesti na viber

Возилото со коешто управувала гевгеличанката удрило во банкина.

По несреќата, повредената била пренесена во скопската болница „Мајка Тереза”.

Би можело да ве интересира

Петмина повредени во сообраќајка во Кочанско

Горан Наумовски

Малолетници украле „голф“ па предизвикале сообраќајка

Двајца загинати во сообраќајка во Струмичко

Тешко повреден пешак во скопско

Струмичанец изгубил контрола над возилото и излетал од пат

Загина велосипедист на скопската обиколница

Горан Наумовски