Од утре изменет сообраќаен режим на делницата Демир Капија – Неготино поради градежни активности

Од:

АМСМ известува дека од утре почнуваат градежни активности на државен пат А1, делница Демир Капија – Неготино, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

На оваа делница од утре ќе има пренасочување на возилата од едниот коловоз на другиот, на кој движењето во должина на два километри ќе се одвива во две насоки.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се урна дел од автопат во Кина, најмалку 19 лица се загинати

А1он

Сообраќајка на автопатот „Пријателство“ – удрил во паркирани автомобил и камион

Анита Петровска Рајковиќ

Политичари прекршувале закони за кинески инвестиции: Мапа со контроверзни проекти на Балканот

Орце Костов

Наместо за 10, автопатот Кичево-Охрид ќе се изгради за 12 години: Собранието го поддржа предлогот за нов рок

Горан Наумовски

Експресно оттуѓен имотот на делницата Тетово-Гостивар, заглави експропријацијата кон Букојчани

Орце Костов

Завршува обновата на автопатската делница Катланово-Петровец