anketa

Магазин

Поради вирусот, 38 проценти од Американците не нарачуваат пиво „Корона“

А1он
Како што коронавирусот се шири низ планетата, мексичкото пиво „Корона“ се повеќе го привлекува вниманието на социјалните медиуми, но не на добар начин. Истражувањата на
Македонија

Анкета на „Рејтинг“: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Мери Јордановска
Зоран Заев би бил подобар премиер на државата од Христијан Мицкоски, покажува најновата анкета на агенцијата „Рејтинг“ спроведена меѓу 1080 испитаници со метод „интервју лице
Македонија

Детектор: Две третини од граѓаните поддржуваат членство во Европската Унија

А1он
Две третини од граѓаните ќе гласаат за влез на земјава во Европската Унија доколку утре се одржи референдум за тоа, покажува најновото истражување на јавното
Регион

Анкета: Секој трет жител сака да ја напушти БиХ во следните пет години

А1он
Во следните пет години една третина од населението на Босна и Херцеговина планира да ја напушти земјата, покажуваат резултатите од истражувањето на агенцијата “Прима Комуникејшнс”.
Македонија

Македонците најблагонаклонети кон Ердоган, Меркел и Путин

А1он
Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган ужива најголема благонаклонетост од граѓаните на Северна Македонија. Германската канцеларка Ангела Меркел е втора, а трет е претседателот на
Свет

Повеќето Американци ја поддржуваат одлуката за убиството на Сулејмани

А1он
Новата анкета на АП НОРК Центарот за истражување на јавното мислење покажа дека Американците иако се сомневаат во надворешната политика што ја води претседателот Доналд
Македонија

Помалку од половина Македонци се среќни и оптимистични за 2020.

А1он
Помалку од половина Македонци се оптимистични дека 2020 ќе биде подобра од 2019 година и сметаат дека се среќни, покажа глобалното истражување на „Галуп Интернешнал
Uncategorized

„Макфакс“ – анкета: Обвинителите на СЈО не треба да имаат веќе никаков допир со предметите

А1он
Во онлај-анкетата што ја спроведе истражувачкиот центар на „Макфакс“, на прашањето „Што треба да се случи со обвинителите од СЈО“, повеќето од испитаниците, односно 57,1
Македонија

Анкета на „Тим институт“: За СДСМ би гласале 24,4 %, за ВМРО-ДПМНЕ 21,1%

А1он
За коалицијата предводена од СДСМ би гласале 24,4 од испитаниците, додека за коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ би гласале 21,1 отсто. Вакви се резултатите од анкетата