rejting

Uncategorized

ВМРО-ДПМНЕ: Владата среде криза дала 400 илјади евра на Рејтинг за да ја нема Македонија на рекламите

А1он
одека над 400 илјади граѓани живеат во сиромаштија, владата на антимакедонската СДС доделува 400 илјади евра на агенција Рејтинг за осмислување и реализација на 1-дневен
Свет

Рејтингот на Бајден на највисоко ниво од почетокот на јуни

А1он
Рејтингот на американскиот претседател Џозеф Бајден неделава е на највисоко ниво од почетокот на јуни, но останува историски низок, покажуваат резултатите од анкетата на Ројтерс
Македонија

Анкета на Рејтинг: 52,5% од граѓаните на Скопје се согласуваат дека состојбата во градот е подобрена во последните 4 години

А1он
Во рамки на редовните истражувања за потребите на Град Скопје, Агенција Рејтинг спроведе анекта за задоволството на граѓаните од работата на градската власт. Во рамки
Македонија

Брима Галуп ги демантира лагите на Момироски, „Курир“ и „Нетпрес“, анкетата во која имаат предност СДСМ и Беса ја спровеле тие и е точна

Кристијан Ландов
Агенцијата „Брима Галуп“ ги демантира медиумите кои објавија дека анкетата со водство на СДСМ и Беса од 6,2 отсто пред ВМРО-ДПМНЕ не била спроведена. Од
Македонија

(ВИДЕО) Лефков: Референдумот покажа сериозен пад на рејтингот на СДСМ во Кочани

Кристијан Ландов
Миле Лефков, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани, упати благодарност и почит за сите граѓани што на референдумот не излегле да гласаат или гласале
Економија

Standard and Poor’s го потврди кредитниот рејтинг на Македонија ББ-/Б со стабилен изглед

А1он
Агенцијата “Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-/Б, со стабилен изглед. Според извештајот, како што информира Министерството за финансии, политичката
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија би имала подобар кредитен рејтинг да не беше политичката криза

А1он
„Благодарение на добрите економски политики на Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, економијата и покрај наметната политичка криза од страна на Социјалдемократскиот сојуз бележи позитивни трендови. Ова
Економија

СДСМ: Стандард и Пурс ги потврдија штетните економски политики, итно е потребна нова реформска Влада

А1он
„Кредитната агенција Стандард и Пурс го потврди намалениот кредитен рејтинг на земјава на ББ- со што уште еднаш се покажа дека економските политики на досегашната
Економија

Македонија останува со ББ- кредитен рејтинг

А1он
Кредитната агенција Стандард и Пурс го потврди кредитниот рејтинг на Македонија, ББ- со стабилен изглед. Од кредитната агенција наведуваат дека како и во октомврискиот извештај,