anketa

Македонија

(Анкета на А1он) Граѓанка: Ме тепаа моите синови, а јас сакав само демократија и слобода

А1он
Граѓаните, велат во анкета за А1он, не се плашат веќе од власта, бараат народот конечно да се разбуди. На власта и порачуваат да го живее
Македонија

Анкета ИРИ: Расте довербата на граѓаните во претседателот Иванов

А1он
Во најновото истражување на јавното мислење спроведено од Меѓународниот републикански институт ИРИ, 58 проценти од испитаниците се изјасниле дека имаат позитивно мислење за претседателот Ѓорге
Регион

Истражување: Речиси 60 насто Срби го избираат Косово пред ЕУ

А1он
Речиси 60 проценти од граѓаните на Србија на референдум „Косово или Европа“ избрале Косово, а 27 проценти би се одлучиле за Европската Унија. Ова се
Македонија

ИПИС: Позитивно за реформите, негативно за „Скопје 2014„

А1он
50,6 проценти од испитаниците, позитивно го оценуваат Извештајот за напредокот на Република Македонија,  негативно се изјасниле 16,1 проценти, а немаат одговор или не знаат 33,3
Свет

Агенција Расмусен: Ромни води со 2 проценти пред Обама

А1он
Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни води со два проценти предност во однос на кандидатот на демократите и актулениот претседател Барак Обама, покажува најновото истражување на
Македонија

ИПДВ: ВМРО-ДПМНЕ 19,1%, СДСМ 12,9%

А1он
ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски се во предност пред опозициската СДСМ, според анкетата на Институтот за истражување на политики и добро владеење. Според резултатите, граѓаните имаат