Економија

Во Британија повторно работат поголемиот дел од продавниците затворени во март

А1он
Голем број продавници во Велика Британија кои продаваат артикли кои не се најпотребни, денес се отворени за првпат од март, кога беа воведени рестриктивните мерки
Свет

Правилата за патување во европските земји објавени на посебна веб-страница

А1он
Европската комисија денес претстави специјална интернет-страница на која луѓето што патуваат во земјите-членки на ЕУ можат да проверат какви се условите во државата во која
Регион

Германија најавува фокус на Западен Балкан за време на претседавањето со ЕУ

А1он
За време на претседавањето со Советот на Европа, Германија ќе му посвети максимално внимание на Западниот Балкан. Ова во телефонскиот разговор на овластениот албански министер
Економија

Американците потрошиле повеќе пари работејќи од дома

А1он
Ново истражување открива дека наместо заштеда, Американските граѓани кои се префрлиле да работат од дома наместо од канцеларија, потрошиле повеќе пари минатиот месец. Сметките за
Свет

Јапонија се откажа од скапиот американски антиракетен систем

А1он
Јапонското Министерство за одбрана соопшти денеска дека донело одлука да се откаже од непопуларните планови за поставување два копнени американски системи за ракетна одбрана. Јапонските
Спорт

Де Лаурентис: Сари ме принуди да барам друг тренер, а имаше уште две години од договорот

А1он
Во пресрет на историското и напнато финале на Купот на Италија меѓу Наполи и Јувентус, и онака големото ривалство меѓу двете екипи уште повеќе се
Спорт

Серена Вилијамс ќе игра на УС Опен ако турнирот се одржи, вели нејзиниот тренер

А1он
Тренерот на Серена Вилијамс, Патрик Муратоглу, верува дека легендарнара Американка сигурно ќе учествува на годинашното издание на УС Опен, доколку турнирот, кој обично се игра