ВИДЕО: Меси повторно тренира со Барселона

Од:

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси, повторно тренира со тимот. По цел месец контрадикторни информации, според кои Меси остана тука и го напушти каталонскиот гигант, денес се чини дека сагата конечно заврши.

Аргентинецот се појави во базата на Каталонците и учествуваше на денешниот тренинг.

Крајот на приказната изгледа среќен, бидејќи Меси останува во Барселона, но за навивачите на тимот остана горчината дека одлуката е задолжителна.

Самиот Меси издаде соопштение во кое објасни зошто ќе продолжи да го носи дресот на тимот, под водство на Роналд Куман.

Би можело да ве интересира

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска

Повеќе од 40 луѓе се повредени за време на масовни прослави во Барселона

Главниот спонзор „Ракутен“ ја прекина соработката со Барселона

А1он

Каталонските сепаратисти одржаа голем митинг во Барселона пред разговорите со владата

Барселона сака да го продолжи договорот со Педри до 2026 година

А1он