Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Од:

Навивачите во Америка се далеку од фудбалската култура во Европа, па многумина ги пропуштија четирите гола на Интер Мајами бидејќи Лионел Меси го напушти теренот.

На натпреварот Интер Мајами – Торонто Лионел Меси повреден го напушти теренот, а потоа публиката масовно го напушти стадионот! Се играше 36. минута кога Аргентинецот мораше да го напушти теренот бидејќи очигледно не беше подготвен за игра.

Тој веќе мораше да пропушти неколку натпревари за да се подготви за овој дуел, но тоа не му беше доволно, па 36-годишниот Аргентинец го напушти теренот во придружба на својот чувар Јасин Чук. И тогаш Американците решија дека повеќе не ги интересира овој натпревар!

Меси ја предаде капитенската лента, а иако нивниот тим не загуби, навивачите на Мајами масовно почнаа да го напуштаат стадионот. До крајот на натпреварот нивниот тим победи со 4:0 со головите на Фаријас, Кремаски и двата гола на Тејлор, кој го замени Меси, но никому не му беше грижа.

Би можело да ве интересира

Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи

(ВИДЕО) Деби на Меси во САД: Гол од слободен удар и делириум на стадионот