Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Од:

Бракот на Лионел Меси и Антонела Рокузо е во голема криза ако им се верува на шпанските медиуми кои тврдат дека аргентинскиот фудбалер ја изневерил сопругата со новинарката Софија Мартинез.

Шпанските весници Telecinco и ABC en 20 minutos ја објавија веста и тврдат дека Меси е пред развод по 15 години брак.

Мартинез е новинарка која со години ја следи репрезентацијата на Аргентина, а на нејзиниот Инстаграм профил има многу фотографии со Меси и објави посветени на него.

Гласините за можна афера започнаа по церемонијата на доделувањето на Златната топка пред неполн месец. Во виралното видео, Меси потоа беше снимен како го врти лицето додека жената се обидуваше да го бакне.

Внимание привлече и фактот што Антонела и нејзините деца не излегоа на сцената за да го прослават освојувањето на Златната топка на Лионел.

Меси и новинарката се уште не се изјасниле, а останува да се види колку вистина има во наводите на шпанските медиуми.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мајстории на Меси на отворањето на новата сезона

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи