ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи

Од:

Хаос во Америка поради Лионел Меси. Во финишот на мечот во Далас, феноменалниот Аргентинец постигна гол од слободен удар за израмнување и славење на Интер Мајами (4:4). Хаосот се прошири и на предниот дел од стадионот, каде тројца навивачи се судрија поради Лео.

Еден носеше аргентинско знаме, двајца го нападнаа, а имаше и жена, се претпоставува дека била на страната на мажот во дресот. Дојде до физичка пресметка, жената го задржува едниот напаѓач со тупаници, додека навивачот облечен во дрес на Аргентина се бори со тупаници со другиот. Потоа двајцата тргнаа кон него, а тој фрли еден од нив на земја, па кога сите тројца паднаа на земја, тогаш се вклучи обезбедувањето кое почна да ги раздвојува.

Фанови на Меси, добредојдовте во Америка“, напиша еден корисник на Твитер. Инаку, хаосот започна уште пред почетокот на натпреварот поради цената на билетите. Далас продаде билети за мечот со Остин за 46 долари, додека два билети за мечот со Интер на Меси се продадени за 420 долари.

Би можело да ве интересира

Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Деби на Меси во САД: Гол од слободен удар и делириум на стадионот