Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса

Од:

Фудбалерите на Реал Мадрид славеа против Барселона во Монжуик, 1:2 (1:0).

Пред нешто повеќе од 50.000 гледачи во Монжуик имаше динамичен меч со три гола и неколку одлични можности, на крајот драматичен финиш и славје на кралскиот клуб по гол во судиското надополнување.

Јунак на натпреварот беше двоен стрелец за гостите, Џуд Белингем, кој ја надополни негативата на тимот во првото полувреме.

Впечаток е дека Барселона беше подобра во првото полувреме, Реал успеа да ги среди редовите во продолжение и со тоа оствари триумф, со што ја сочува предноста на табелата во однос на вечниот ривал.

Би можело да ве интересира

Навивач на Атлетико Мадрид му се заканувал на девојче бидејќи носело дрес од Реал Мадрид

Горан Наумовски

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ

Реал реши да го „казни“ Мбапе, му дава 100 милиони евра помалку од пред две години

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ

Модриќ и Крос не се задоволни од ситуацијата во Реал Мадрид

Уапсени тројца фудбалери на Реал Мадрид