Барселона не знае што да прави со играч вреден милијарда евра

Од:

Шпанскиот фудбалер Ансу Фати е проблем кој им задава главоболки на челниците на Барселона.

Некогашната голема надеж на „црвената фурија“ моментално е на позајмица во Брајтон, каде навистина не игра најдобро.

Во Премиер лигата се појави 17 пати, од кои само три пати беше во стартниот тим.

Навистина малку за некој чија откупна клаузула е нереална милијарда евра, како што поставија во 2021 година во Барселона.

Само една година претходно, Фати блесна, влегувајќи во првиот тим на Барса како тинејџер и набрзо стана најмладиот стрелец во историјата на шпанската репрезентација.

На неговата тешка ситуација се додадоа и проблемите со повреди, па само до 20-тата година имаше четири операции.

Шпанските медиуми коментираат што ќе прави Барса со него кога ќе се врати од позајмицата на лето.

Времето ќе покаже дали ќе следи нова или ќе добие шанса во Каталонија.

Би можело да ве интересира

Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса

Воз усмрти четири лица во Барселона

Барселона се ослободи од играчот кој беше голем проблем

Предраг Петровиќ

Скаути на Барселона го гледале Мукоко

ВИДЕО: Турист нападнат од крадци со нож, тепачка и брканици сред Барселона

Предраг Петровиќ

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он