Воз усмрти четири лица во Барселона

Од:

Четири лица загинаа вчера кога во нив удри воз во близина на Барселона додека се обидуваа да ја преминат железничката пруга, соопштија службите за итни случаи.

Несреќата се случила во 20.22 часот во Монмело во близина на каталонската престолнина кога седум лица минувале преку пругите на забрането место, соопшти Ренфе, шпанскиот железнички оператор.

Три лица загинаа на местото на несреќата, а четвртото почина во болница.

Уште тројца се во болница со повреди, објави Ројтерс.

Би можело да ве интересира

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он

Оценка 2.91 за патувањето со воз, пругите „чекаат“ приватни оператори и ремонти

А1он

По 10 дена прекин, повторно сообраќа единствениот воз Скопје-Битола

Возот утринава пристигна навреме во Велес по вчерашното седумчасовно доцнење

Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса

Од среда возови од Скопје кон Битола и обратно ќе сообраќаат еднаш дневно