Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

Од:

Тешко вооружени полицајци од единиците за брза интервенција ја опколиле железничката станица во Вупертал, Германија, под сомнеж дека еден од патниците носи експлозив.

Пријавено е дека во еден од возовите на станицата е пронајдена експлозивна опрема.

Затворени се сите патишта кои водат до железничката станица, а набрзо се очекуваат и официјални информации за полициската акција.

Би можело да ве интересира

Првиот германски разузнавач: И Русите се подготвени за саботажа

Горан Наумовски

Го фатиле со марихуана – признал дека дома има уште и сам им ја предал на полицајците

Фатени двајца крадци – едниот крадел во фирма, другиот во приватни домови

Малолетник украл автомобил и бегајќи удрил во друго возило – приведен е

Морничав случај во Велика Британија: Пет лица прикриле смрт и погреб на бебе

А1он

Учесник во сообраќајка побегна од местото на несреќата, полицијата го приведе

А1он