tearce

Македонија

Директор на основно училиште во Теарце ја вработил ќерката, ДКСК бара поведување на прекршочна постапка

А1он
Државната комисија за спречување корупција на денешната 57-ма седница информираше дека директор на основно училиште во Општина Теарце ја вработил неговата ќерка како библиотекар во
Македонија

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

А1он
На 03.08.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Тетово на местото викано „Лапуф“, на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле
Македонија

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни економски придобивки за сите граѓани

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во
Македонија

Ахмети од Теарце: Со Договорот од Преспа се отвораат вратите за НАТО и ЕУ

А1он
Демократската унија за интеграција одржа средба со жителите на Општина Теарце, каде пред жители на селата кои припаѓаат во ова општина се упати повик на
Македонија

Се градат мостови меѓу ученици од општините Штип и Теарце

А1он
Ученици од штипското Општинско основно училиште (ООУ) „Гоце Делчев“ и од училиштето „Исмаил Ќемали“ од Општина Теарце денеска се дружеа, натпреваруваа, но и ги посетија
Македонија

(ВИДЕО) Гоговски: Теарце заслужува подобар и просперитетен живот

А1он
Војо Гоговски, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за Општина Теарце денеска на прес-конференција изјави дека Теарце заслужува подобар и просперитетен живот и дека
Македонија

(ВИДЕО) Рамадани: Дел од албанските гласови на контото на ВМРО-ДПМНЕ, Тачи треба целосно да се повлече од политиката

А1он
Познат е стилот на Мендух Тачи, тој секогаш знае да калкулира, но чудно е што калкулира во ситуација кога веќе не претставува фактор, вели за