Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

Од:

На 03.08.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Тетово на местото викано „Лапуф“, на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле и одзеле околу 100 стебла од растението канабис сатива.

Според сопственикот на нивата С.У.(67) од тетовско Теарце, таа повеќе години не била обработувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Претрес во Струмичко, пронајдена марихуана

А1он

Четворица приведени во гевгелиско, пронајдени 381 насади канабис

Катерина Павлова-Николовска

Најден канабис во нива кај Јанчиште, тетовско

Арсовски: Не е казнива употребата на канабис за лична употреба, но со новиот закон се допрецизира неговата употреба

Ана Ололовска

Прозводителите на медицинскa марихуана ќе можат да ја продаваат по светот како дрога

Жарко Настоски

Владата и здруженијата разгледуваат легализација на марихуаната по канадски терк

Жарко Настоски