krivicna

Македонија

Кривична пријава за родителите на повреденото 16 месечно бебе од Струга

А1он
Струшката полиција поднесе кривична пријава против родителите на 16 – месечното бебе, кое пред еден месец било однесено во специјалната болница за ортопедија и трауматологија
Македонија

Кривична пријава против скопјанка за сторена „измама при добивање кредит или друга погодност”

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 33-годишната А.С. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично
Македонија

Кривична против двајца скопјани поради „вршење на јавен превоз без лиценца“

А1он
СВР Скопје поднесе кривична пријава против скопјанецот Ф.С., на возраст од 40 години, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен
Македонија

Кривична пријава против правен субјект и одговорно лице од Кочани за „пустошење шума“

А1он
Одделението за внатрешни работи Кочани денеска поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Кочани против правно лице од Кочани и В.Т.(53) од Кочани, како одговорно
Македонија

Кривична за скопјанец кој затаил данок

А1он
Полицијата поднесе кривична пријава против И.Т.(59) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување”. „Пријавениот, за реализираните приливи на девизни
Македонија

Кривична за тетовка која подигала кредити со туѓа лична карта

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против 32-годишната М.А. од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“ и против
Македонија

Полицаец зел 400 евра поткуп

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција
Македонија

Кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против З.М.(42) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело
Македонија

Кривична пријава за измама на штета на средства на Европската заедница

А1он
Одделението за внатрешни работи Кочани во координација со надлежно јавно обвинителство поднесе кривична пријава до Основно јавно обвинителство Кочани против М.С. (45), М.С. (41) и
Македонија

Кривична пријава против скопјанец за даночно затајување

А1он
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против 45-годишниот А.Б. од Скопје за сторено кривично дело „даночно затајување” по чл.279