Кривична за родители кои им овозможиле на нивните малолетни деца да живеат вонбрачно

Од:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе две кривични пријави против Н.Ф.(38) и С.Ф.(34), двајцата од Пехчево и В.Т.(54) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вонбрачен живот со дете“.

Пријавените, во период од втората половина на 2023 до 22.2.2024 им овозможиле на нивните малолетни деца, кои се во љубовна врска, да живеат вонбрачно.

Би можело да ве интересира

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов

Кривична за градоначалник кој делел буџетски пари за време на избори

Горан Наумовски

Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во куќа во Гњилане

Кривична пријава против три лица од Тетово, меѓу нив и директор на ПИОМ

Горан Наумовски

Кривична за скопјанец – предизвикувајќи пожар го оштетил топловодот и конструкцијата на мостот „Беласица“

Горан Наумовски

Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција

А1он