granicen premin

Македонија

Од утре до 15 март ограничен влез и излез на патници на ГП „Стење“, „Св. Наум“ и „Блато“

А1он
Почнувајќи од 6 часот утре заклучно со 15 март до 24 часот ќе биде ограничен влезот и излезот за сите патници од страна на граничните
Македонија

Граничниот премин Прохор Пчински од утре затворен поради коронавирусот

А1он
Министерството за внатрешни работи информира дека граничниот премин Прохор Пчински од утре, 12 март од 7.00 часот, согласно насоките од Владата на Република Србија, а
Македонија

Состанок на Заедничкиот експертски комитет за отворање граничен премин во областа на Преспанското Езеро

А1он
Прв состанок на Заедничкиот експертски комитет за воспоставување граничен премин во областа на Преспанското Езеро се одржа денеска во Скопје, кој го водеше државниот секретар
Македонија

ВИДЕО: Отворен нов граничен премин со Косово, Белановце-Станчиќ.

А1он
Техничкиот премиер Оливер Спасовски придружуван од заменик претседателот на Владата, одговорен за европски прашања Бујар Османи, заменик претседателот на Владата и министер за политички систем
Македонија

Приведен државјанин на Германија, се обидел да пренесе мигранти од Гана

А1он
Во Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ синоќа во 22.40 часот од слобода бил лишен 33 годишен државјанин на Германија поради тоа
Македонија

На граничните премини нема подолги задржувања

А1он
На граничните премини, од македонска страна, изутринава нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.
Македонија

Пуштен времено во функција граничниот премин Стрезимир-Рестелица

А1он
Граничниот премин Стреизмир-Рестилица на македонско-косовската граница, од денеска до 20 август ќе биде пуштен во употреба за граѓаните од двете земји, информираа од локалната власт
Македонија

За излез на „Богородица“ и за влез на „Табановце“ се чека до половина час

А1он
На граничниот премин „Богородица“ е зголемена фреквенцијата на возила и за излез од државата попладнево се чека од 15 до 30 минути. На ГП „Табановце“
Македонија

Потврдени намерите за отворање нов граничен премин со Грција во Преспанскиот регион

А1он
Работни групи на техничко ниво од Република Македонија и од Република Грција, како и претставници на Делегацијата на Европската Унија, денеска во Скопје оддржаа состанок