evakuacija

Свет

ВИДЕО: Први снимки од масовната евакуација на цивили од Херсон

А1он
На социјалните мрежи почнаа да се шират снимки од масовната евакуација на цивили од Херсон, украински град под руска окупација. Evacuation from Kherson region in
Свет

ВИДЕО: Итна евакуација на аеродромот во Франкфурт, закана со огнено оружје, во тек е полициска акција

А1он
Поради наводна закана со огнено оржје полицијата нареди итна евакуација на аеродромот во Франкфурт. @EmiratesSupport there is a mass evacuation at frankfurt Airport because of
Свет

Илјадници луѓе евакуирани во Франкфурт поради бомба од Втората светска војна

А1он
Околу 13 илјади луѓе денеска беа евакуирани во Франкфурт за да биде деактивирна британска бомба од Втората светска војна тешка околу 500 килограми. Бомбата била
Свет

Руски воен авион за евакуација на нејзините државјани од Кина

А1он
Авион на руските воздухопловни сили ќе учествува во евакуацијата на руските државјани од Кина, што започнува денес, објави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој прецизираше
Регион

Хрватските државјани од Вухан ќе се вратат со помош на Франција

А1он
Хрватското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека, со помош на Франција, е обезбеден превоз за четворица хрватски државјани кои треба да се вратат во
Свет

(ВИДЕО) Шампањ: Канада ќе евакуира 160 свои граѓани од Кина

А1он
Канада ќе евакуира околу 160 свои граѓани од кинескиот регион кој е епицентар на новиот коронавирус, изјави денеска канадскиот министер за надворешни работи Франсоа Филип
Свет

ВИДЕО: ЕУ ги евакуира своите граѓани од кинескиот град Вухан

А1он
Европската Унија, на барање на Франција, го активираше заедничкиот Механизам за цивилна одбрана со цел да обезбеди конзуларна поддршка на граѓаните на ЕУ во кинескиот
Свет

Популарна плажа во Барселона евакуирана поради експлозивна направа

А1он
Властите во Барселона евакуираа една од популарните плажи во градот по информации за можна експлозивна направа. Според шпански медиуми, станува збор за неексплодирана направа од