makedonski gragjani

Македонија

По три дена војна уште нема прецизна бројка за Македонците во Израел

Орце Костов
Туристите од Велес кои беа прифатени во специјалниот авион на албанската влада за евакуација од Тел Авив до Тирана, со организиран превоз од македонската амбасада
Македонија

Седуммина Македонци се во Израел – од МНР апелираат да ги почитуваат упатствата на властите

Анита Петровска Рајковиќ
Седум македонски државјани се во Израел, информираат од МНР за А1он. Според информациите, Македонците во моментов се наоѓаат во Витлеем, кој не е погоден од