eksplozija

Свет

Експлозија на гасовод во предградие на Истанбул

Во реонот на истанбулското предградие Силиври денеска експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Експлозијата предизвика голем пожар. На
Македонија

Поради експлозијата во плинарата во прекин сообраќајот на влезот на Богданци

А1он
Поради експлозија во фабриката за полнење гас во прекин е сообраќајот на влезот на Богданци од правец на Гевгелија, во должина од 300 метри. Како што информираат од АМСМ,  во