fabrika

Свет

Речиси 300 заразени со коронавирус во фабрика што прави сендвичи за вработените во „Маркс и Спенсер““

А1он
Речиси 300 вработени во британска фабрика која произведува сендвичи за трговскиот синџир „Маркс енд Спенсер“ се позитивни на Ковид-19. Фабриката „Гринкор“ од Нортемптон, каде се
Економија

Герешајмер ќе гради фабрика во ТИРЗ Скопје вредна неколку десетици милиони евра

А1он
Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска е потпишан со германската фрмацевтска компанија Герешајмер која во повеќе
Uncategorized Свет

Седум загинати во експлозија во кинеска фабрика

А1он
Најмалку седум луѓе загинале, а петмина се повредени во експлозија на контејнер со метален отпад во градот Куншан, во кинеската провинција Џијангсу, јавуваат локалните медиуми.