ВИДЕО: Најмалку едно лице загина во експлозија на пазар за огномет во Мексико

Од:

Најмалку едно лице е убиено во експлозија на пазар за огномет во градот Тултепек во државата Мексико, изјави во саботата Луис Фелипе Пуенте, шеф на агенцијата за цивилна заштита на земјата.

Директорот на пазарот за огномети на Тулепек објави дека има информации за еден мртов и четворица повредени како резултат на експлозија на барут, објави Пуенте.

Би можело да ве интересира

Мексиканскиот претседател уште не му честита на Бајден, ќе чекал да заврши изборниот процес

Жарко Настоски

Над 100 илјади починати од коронавирус во Мексико

Ана Ололовска

Мексиканскиот сенат одобри легализација на канабисот, се чека Конгресот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Експлозија во московска ковид-болница со 700 пациенти

Жарко Настоски

13 загинати во експлозија на цистерна со гас во Мексико

Ана Ололовска

Бројот на заразени со Ковид-19 во Мексико веќе е над милион

Ана Ололовска