(ВИДЕО) Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама

Од:

Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама. Инцидентот се случи на автопатот 22 во округот Вокер во вторникот наутро.

На снимката се гледаат густи облаци од црн чад над урнатините и километарска колона возила која се формирала по инцидентот. Агенцијата за спроведување на законот во Алабама соопшти дека комерцијалното возило се превртело пред експлозијата. Окружниот комесар, исто така, изјави за VVTM13 дека нафтата се запалила.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Олуите и торнадата во САД однесоа 23 жртви, 300 илјади луѓе без струја

(ВИДЕО) Најмалку деветмина загинати, а 64 се тешко повредени во експлозија во хемиска фабрика во Индија

Пет лица загинаа во торнадо во Ајова, десетици се повредени

Три лица загинаа во авионска несреќа во САД

Во Диселдорф експлодираше киоск, загинаа три лица, 16 се повредени

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот

Горан Наумовски