Се запали цистерна во близина на бензиска пумпа на автопатот Велес-Градско – Пожарникарите спречиле да експлодира

Од:

Цистерна се запалила на автопатот Велес – Градско во близина на бензиската пумпа „Дади Компани“. Брзата интервенција на пожарникарите од Територијалната Противпожарна Единица од Велес спречиле експлозија на цистерната. Пожарот го гаснеле со 2 возила и пет пожарникари.

„ На ден 09.04.2024 во 09:08 примена е дојава за запален шлепер цистерна  на автопатот Велес – Градско во близина на бензинската Дади Компани. Територијалната Против Пожарна Единица Велес излезе на лице место со 2 пп возила и 5 пожарникари спасители. По пристигнување на лице место пристапено е со гасење на пожарот брзото пристигнување и брзата интервенција спречено е пожарот да предизвика експлозија на цистерната. “ соопштуваат од ТППЕ Велес,

Оттаму апелираат доколку граѓаните забележат пожар веднаш да се јават на бесплатните телефонски броеви 112 или 193.

Би можело да ве интересира

Во Диселдорф експлодираше киоск, загинаа три лица, 16 се повредени

Горан Наумовски

Експлозија го потресе Загреб

Горан Наумовски

Турција: Едно лице е тешко повредено во експлозија во зграда

Почина работникот кој беше тешко повреден во експлозија во Лештани

(ВИДЕО) Во експлозија во воена база во Камбоџа загинаа 20 војници

(ВИДЕО) Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама