pozarna

Македонија

Сообраќајка на патот Богданци-Гевгелија: Сообраќајот во прекин, интервенираат пожарникари и полиција

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Богданци – Гевгелија, од 19:45 часот е во прекин во двата правци, поради сообраќајна несреќа. Како што информираат од АМСМ, сообраќајот
Македонија

Тројца пожарникари повредени од струен удар при гасење пожар на покрив од куќа во струшко

А1он
Тројца пожарникари се повредени при интервенција на пожар на кров од куќа во струшкото село Радожда, потврди за МИА командирот на Територијалната против пожарна единица
Македонија

Четири возила запалени во подземни гаражи во Скопје, две деца пренесени во болница

А1он
Во скопската полиција, рано утрово, околу 3 часот по полноќ било пријавено дека во подземни гаражи на улицата „Седма албанска бригада“ настанал пожар при што
Македонија

Пожарникар нападнал свој колега во Охрид, го удирал со дрвен стап по глава

А1он
Четириесетгодишен вработен во охридската противпожарна служба утринава нападнал повеќе негови колеги и е осомничен дека извршил неколку кривични дела. Откако влегол во простории на Територијалната