Сообраќајка на патот Богданци-Гевгелија: Сообраќајот во прекин, интервенираат пожарникари и полиција

Од:

Сообраќајот на регионалниот пат Богданци – Гевгелија, од 19:45 часот е во прекин во двата правци, поради сообраќајна несреќа.

Како што информираат од АМСМ, сообраќајот се пренасочува преку село Богородица.

Од Центарот за управување со кризи пак, информираат дека територијалната противпожарна единица Гевгелија е излезена со 1 противпожарно возило и 3 пожарникари, како и екипа на ПС Гевгелија кои вршат увид на местото на настанот.

Би можело да ве интересира

Општата болница во Гевгелија опремена со ново возило за Итна помош донација од Новоматик Македонија

Загина 32-годишник од кичевско, со автомобил излетал од пат

Повреден велосипедист на Средно Водно

Тешко повредени возач на мотор и неговиот сопатник по сообраќајка во Гостивар

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа кај Агино село