Силен земјотрес го погоди Мексико

Од:

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико.

Според USGS, епицентарот на земјотресот бил на 87 километри источно-североисточно од градот Лоретa.

Земјотресот се случил на длабочина од 10 километри.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Екстремно жешко во Мексико, десетици мртви

Катерина Ѓуровски

Силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Топлотен бран во Мексико: Мртви мајмуни паѓаат од дрвја

(ВИДЕО) Голема несреќа во Мексико: Силен ветер ја сруши бината на предизборен митинг, има мртви

Најмалку осум лица се убиени во напад на криминалци во Мексико

Горан Наумовски