Саудиска Арабија уништи дрон со експлозив испратен од Јемен

Од:

Саудиска Арабија пресретнала и уништила дрон со експлозив, испратен од Јемен од страна на бунтовниците Хути.

Дека нападот бил осуетен и дронот со експлозив пресретнат и уништен, потврди портпаролот на арапската коалиција предводена од Саудиска Арабија, која се бори против бунтовниците Хути во Јемен.

Би можело да ве интересира

Хутите тврдат дека нападнале нафтена постројка во Саудиска Арабија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Експлозија во московска ковид-болница со 700 пациенти

Жарко Настоски

После 30 години, Ирак и Саудиска Арабија ја отворија границата

Ана Ололовска

Саудиска принцеза ограбена во Париз – крадците „се омрсиле“ со 600.000 евра во накит, чанти и крзно

Жарко Настоски

Саудиска Арабија: чувар на францускиот конзулат во Џеда ранет со нож

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавена снимка од експлозијата на руски танкер во близина на Крим

Жарко Настоски