Најмалку четири лица загинаа при експлозија во фабрика за пиротехнички материјали во Богота

Од:

Најмалку четворица загинаа, а 26 се повредени при синоќешната експлозија во фабрика за пиротехнички материјали во главниот град на Колумбија, Богота.

Од силната експлозија урната е двокатна зграда, а исто така оштетени се неколку возила и други објекти.

Колумбиските власти се уште ја испитуваат причината за експлозијата, но не се сомневаат дека инцидентот е поврзан со тероризам.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Експлозија во московска ковид-болница со 700 пациенти

Жарко Настоски

Убиен командантот на ЕЛН, Уриел

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавена снимка од експлозијата на руски танкер во близина на Крим

Жарко Настоски

Границите на Колумбија остануваат затворени уште еден месец поради Ковид-19

Ана Ололовска

ВИДЕО: Исчезната жена по две години пронајдена среде океан

Ана Ололовска

Седуммина убиени и четворица ранети во масакр во југо-западна Колумбија

Ана Ололовска