kolumbija

Свет

Претседателот Петро сака да го промени Уставот, илјадници Колумбијци на протести

А1он
Илјадници Колумбијци учествуваа на протестите во неколку колумбиски градови поради плановите на левичарскиот претседател Густаво Петро да го промени Уставот за да ги поттикне социјалните
Магазин

Платил 175 илјади долари за да порасне 10 сантиметри: Може да дојде до тоа да не можам да се справам со болката

А1он
Колумбискиот инфлуенсер Џеферсон Косио (29) платил 175.000 долари за да „порасне“ од 172 сантиметри на 182. Пред четири месеци тој имал операција за издолжување на
Свет

ВИДЕО: Гром уби млада мајка на плажа во Колумбија, снимен моментот на ударот

А1он
Драматична сцена се одвивала на плажа во Картагена, Колумбија, каде надзорната камера го снимила моментот кога гром удрил и усмртил млада мајка. Како што пренесува
Спорт

ВИДЕО: Спасени родителите на Дијаз, киднаперите убиени

А1он
Последна вест која пристигнува од Колумбија во врска со киднапирањето на родителите на фудбалерот од редовите на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Луис Дијаз, е дека двајцата
Спорт

Киднапирани родителите на ѕвезда на Ливерпул во Колумбија

А1он
Фудбалерот на Ливерпул, Луис Дијаз, се соочува со семејна драма откако во Колумбија се киднапирани неговите родители. Две непознати лица кои биле на мотор, ги
Спорт

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

А1он
Претседателот на колумбискиот второлигаш Тигрес Едгар Паес Кортес е убиен во ноќта меѓу саботата и неделата, откако го напуштил стадионот „Течо“ каде неговиот тим беше
Свет

(ВИДЕО) Силен земјотрес во емисија во живо: Јако се затресе

А1он
Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го прекина преносот на телевизија во живо во Богота, Колумбија. По земјотресот следеа серија последователни потреси
Свет

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Богота, граѓаните исплашени бегаа на улица

А1он
Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Богота, главниот град на Колумбија, соопшти тамошната геолошка служба. BREAKING: People rushed out