kolumbija

Свет

Србин убиен во Колумбија, имал три рани од куршуми во главата

А1он
40-годишниот српски државјанин Слободан Марјановиќ е убиен вчера во градот Санта Марта, Колумбија. Колумбиските медиуми пишуваат дека телото на Марјановиќ било пронајдено покрај автопатот, а
Свет

Филмско бегство на српски дилер на дрога во Колумбија

А1он
Српскиот државјанин Антун Мрдежа, осомничен дека е опасен дилер на дрога, при транспортот успеа да побегне од аеродромот во Меделин, Колумбија. Според локалните медиуми, Мрдежа
Свет

Четири деца пронајдени живи во џунгла 15 дена по авионската несреќа, меѓу нив и бебе

А1он
Четири деца, меѓу кои и 11-месечно бебе, се пронајдени живи повеќе од две недели откако авионот со кој патуваа се урна во густа џунгла во
Свет

Во Колумбија уништени околу осум тони кокаин

А1он
Колумбиските копнени и воени единици уништиле околу осум тони кокаин, соопшти канцеларијата на јавниот обвинител на земјата. Кокаинот бил уништен во лабораториите во Каука и
Свет

Колумбискиот претседател го суспендираше примирјето со најголемиот нарко картел во земјата

А1он
Колумбискиот претседател Густаво Петро изјави во неделата дека го суспендирал примирјето со најголемата криминална организација во земјата, Клан дел Голфо, бидејќи ја нападнала полицијата. „Им
Свет

Земјотрес го погоди денеска северниот дел на Колумбија

А1он
Земјотрес со јачина од 5,9 степени го погоди денеска северниот дел на Колумбија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC). Земјотресот се случил на длабочина од
Свет

ВИДЕО: По протести во Колумбија, 79 полицајци земени како заложници

А1он
За време на протестите во јужната колумбиска провинција Какета, еден полицаец загина, а 79 беа земени како заложници, јавува Би-Би-Си. Насилството на протестот избувна вчера
Свет

Најмалку 12 загинати во лизгање на земјиштето во Колумбија

А1он
Најмалку 12 лица загинаа во лизгање на земјиште при што е затрупан автобус во северозападна Колумбија, во провинцијата Рисаралда, соопштија денеска колумбиските власти. „За жал,