voen avion

Свет

Загина екипажот на руски воен авион Су-34 кој се урна во Северна Осетија

А1он
Руски воен авион Су-34 се урна во Северна Осетија поради техничка неисправност, а екипажот загина, соопшти руското Министерство за одбрана. „Во Република Северна Осетија-Аланија, во
Свет

(ВИДЕО) Се урна руски воен авион, пилотите се катапултираа

А1он
Руски воен авион, бомбардер Ту-22М3, се урна во областа Красногвардејск, во јужниот руски регион Ставропол, а пилотите се катапултираа, соопшти руското Министерство за одбрана. 🇷🇺🇺🇦
Свет

(ВИДЕО) Се урна воен авион во близина на Москва: Во него имало 12 лица

А1он
Руски воен транспортен авион се запалил и се урнал во регионот Иваново, североисточно од Москва, објавија медиумите во вторникот. Снимките кои кружат на социјалните мрежи
Свет

ВИДЕО: Полета првиот турски борбен авион од 5-та генерација

А1он
Турскиот борбен авион од 5-та генерација го направи првиот лет, објави денеска турскиот портал за одбранбена индустрија и воена авијација SavunmaSanayiST.com. Според извештајот, турската армија
Свет

Пет американски војници загинаа при пад на воен авион

А1он
Европската команда на вооружените сили на Соединетите Американски Држави (ЕУКОМ) денеска соопшти дека пет нејзини членови загинале во падот на американски воен авион над источниот
Свет

Пронајдени се остатоци од исчезнатиот „невидлив“ американски авион

А1он
Американските воени претставници ги пронајдоа остатоците од воениот авион Ф-35 кој исчезна вчера попладне откако пилотот се катапултираше над Јужна Каролина. Властите соопштија дека ги
Свет

Во САД: Исчезна „невидлив“ воен авион, армијата ги моли граѓаните за помош

А1он
Американски борбен авион Ф-35 исчезна во Јужна Каролина откако пилотот се катапултираше. Воените претставници ја повикуваат јавноста да им помогне да го пронајдат „невидливиот“ авион.