eksplozii

Свет

Експлозии во два супермаркета во Холандија, сомнеж за терористички напад

А1он
Два супермаркета во Холандија, кои се сопственост на полскиот синџир „Биедронка“, се тешко оштетени во експлозии кои утрово одекнаа во градовите Алсмер и Хесвијк Динтер.
Свет

Три жртви во две експлозии во Емиратите пред посетата на Нетанјаху

А1он
Три лица загинаа, а неколкумина се повредени во две одвоени експлозии во главниот град на Обединетите Арапски Емирати, Абу Даби и туристичкиот центар Дубаи, соопшти