Ненадејни експлозии на шахти во Њујорк

Од:

Неколку експлозии во шахти, по што следел и пожар, избувнаа синоќа во една од централните улици на Менхетен, а полицијата во Њујорк веднаш интервенирала, објавија американските медиуми.

Како мерка на претпазливост биле евакуирани посетителите во театарот „Њу Ворлд стејџес“, каде што требало да се одигра популарниот мјузикл „Момците од Џерси“.

Нема информации за повредени лица при експлозиите.

Според неколку очевидци, шахтите западно од 50-та улица во квартот Хелс кичен ненадејно експлодирале.

Реонот бил блокиран од полицијата, а се истражува причината за инцидентот.

Би можело да ве интересира

Олеснување на рестриктивните мерки во државата Њујорк кон средината на мај

Ана Ололовска

Во Њујорк изгласан законот за легализација на марихуаната за рекреативна употреба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка несреќа во Њујорк, автомобил влета во група пешаци

Жарко Настоски

ВИДЕО: Најмалку една жртва во голем пожар во дом за стари во Њујорк

Катерина Павлова-Николовска

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Човек се разнесе со бомба на состанок на куќен совет во Кина, загинаа петмина

Жарко Настоски

Шест лица повредени по екплозија на плинска боца во липковско Матејче