Њујорк: Полицијата пронајде и трета експлозивна направа

Од:

Американската полиција на Менхетн пронајде и трета експлозивна направа во истрагата по експлозијата која се случи и во која се повреени најмалку 29 луѓе.

Неколку часа по експлозијата е пронајдена и втората потенцијална “бомба“ во вид на експрес лонец, жици и мобилен телефон.

Точна причина за експлозијата на Менхетн не е позната, но медиумите наведуваат дека се исклучува како причина истекувањето на гасот, а полицијата пак тврди дека експлозијата не е резултат на импровизираната “бомба“ која беше поставена во канта за отпадоци.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Експлозија во московска ковид-болница со 700 пациенти

Жарко Настоски

ВИДЕО: Објавена снимка од експлозијата на руски танкер во близина на Крим

Жарко Настоски

Коронавирусот се шири меѓу повредените од експлозијата во Бејрут

Жарко Настоски

Се отвораат музеите и вежбалниците во американската држава Њујорк, но не и во градот

Жарко Настоски

УНХЦР: Време е светот да покаже солидарност со народот на Либан

Жарко Настоски

Уапсен шефот на либанската царина поради експлозијата во Бејрут

А1он