Експлозија на гасовод во предградие на Истанбул

Од:

Во реонот на истанбулското предградие Силиври денеска експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк.

Експлозијата предизвика голем пожар. На местото на инцидентот се испратени многу противпожарни возила.

Засега нема информации за загинати или повредени луѓе.

Причината за експлозијата се уште не е позната

Би можело да ве интересира

Бектеши: Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во С. Македонија

Ана Ололовска

Владата ќе бира партнер за изградба на гасоводната мрежа меѓу две турски компании

Жарко Настоски

ВИДЕО: Експлозија во московска ковид-болница со 700 пациенти

Жарко Настоски

Гасоводната делница Скопје-Тетово-Гостивар готова до втората половина на идната година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавена снимка од експлозијата на руски танкер во близина на Крим

Жарко Настоски

Гасоводот „Турски тек“ до крајот на годинава ќе ги снабдува Србија, Бугарија, БиХ и Унгарија

Жарко Настоски