Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Од:

Во Параќин денеска експлодирала плинска боца, а при детонацијата била повредена А.С. (37) која потоа им подлегнала на повредите.

Експлозијата се случила во стан во улицата Мајор Гавриловиќ.

– Полицијата, противпожарната бригада и екипите на итната помош се на терен. Жената даваше знаци на живот, но имаше сериозни повреди поради падот при експлозијата – изјави претходно соговорник на Информер.

Соседите се во шок по страшната експлозија на плинска боца која им ја уништи зградата.

– Ова е хорор! Од силината на експлозијата жената беше исфрлена од терасата на третиот кат. Леташе – велат соседите.

Би можело да ве интересира

Се запали цистерна во близина на бензиска пумпа на автопатот Велес-Градско – Пожарникарите спречиле да експлодира

(ВИДЕО) Во Кина: Експлозија на гас во ресторан, две лица загинаа, 26 се повредени

Горан Наумовски

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

Бебе падна од првиот кат на зграда во подрум во Параќин

(ВИДЕО) Експлодира цистерна со гас во Монголија, има загинати и повредени

Горан Наумовски