Еден загинат, неколкумина повредени по експлозија во Цетиње

Од:

Едно лице загина, а неколку се повредени утрово во експлозија на бомба во Цетиње, недалеку од тамошниот Спортски центар.

Полициската управа на Црна Гора соопшти дека сите расположливи полициски екипи се на терен.

Во тек е истрага.

Од силината на детонацијата искршени се сите стакла на зградите, а откорнато е и дрво.

Би можело да ве интересира

Аларм во Стокхолм: Поради можна бомба евакуирана е Централната железничка станица

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за оружје во Арканзас

(ВИДЕО) Eксплозија во Турција, четири лица загинаа, над 20 се повредени

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Втора жртва во експлозијата на бомба во Црна Гора, загинал и член на Шкаљарскиот клан

Горан Наумовски

Во Келн е деактивирана бомба од пет тони од Втората светска војна

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку деветмина загинати, а 64 се тешко повредени во експлозија во хемиска фабрика во Индија