cetinje

Регион

(ВИДЕО) Втора жртва во експлозијата на бомба во Црна Гора, загинал и член на Шкаљарскиот клан

А1он
Утрово во Цетиње експлодирала бомба пред Спортскиот центар, а во експлозијата загинал членот на Шкаљарскиот клан, Петар Калуѓеровиќ, неофицијално потврдуваат за „Блиц“. Извор на „Вијести“
Регион

Еден загинат, неколкумина повредени по експлозија во Цетиње

А1он
Едно лице загина, а неколку се повредени утрово во експлозија на бомба во Цетиње, недалеку од тамошниот Спортски центар. Полициската управа на Црна Гора соопшти