(ВИДЕО) Втора жртва во експлозијата на бомба во Црна Гора, загинал и член на Шкаљарскиот клан

Од:

Утрово во Цетиње експлодирала бомба пред Спортскиот центар, а во експлозијата загинал членот на Шкаљарскиот клан, Петар Калуѓеровиќ, неофицијално потврдуваат за „Блиц“.

Извор на „Вијести“ од врвот на Црногорската полициска управа изјави дека на повредите им подлегнало уште едно лице, член на истата организирана криминална група.

Да потсетиме, за „Блиц“ беше потврдено дека утрово околу 9 часот имало експлозија во Цетиње.

Од силината на детонацијата испукани се прозорците на зградите, а откорнато е и дрво, јавуваат локалните медиуми.

На местото на настанот е и градоначалникот на Цетиње, Никола Ѓурашковиќ.

Би можело да ве интересира

Аларм во Стокхолм: Поради можна бомба евакуирана е Централната железничка станица

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за оружје во Арканзас

(ВИДЕО) Eксплозија во Турција, четири лица загинаа, над 20 се повредени

Горан Наумовски

Еден загинат, неколкумина повредени по експлозија во Цетиње

Горан Наумовски

Во Келн е деактивирана бомба од пет тони од Втората светска војна

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку деветмина загинати, а 64 се тешко повредени во експлозија во хемиска фабрика во Индија