drzaven inspektorat

Македонија

ВИДЕО: Засилени инспекции за новогодишните празници, затворени уште четири угостителски објекти

А1он
Засилени инспекциски контроли во угостителските објекти во пресрет на новогодишните празници за да се превенираат евентуални новогодишни прослави ќе има, а инспекторите ќе се организираат
Македонија

Приведен сопственик на угостителски објект кој работел подоцна од дозволеното

А1он
Полицијата го лишила од слобода сопственикот на угостителски објект во гостиварско Неготино. Во неговиот објект бил отворен и покрај ограничување на работното време, а во
Македонија

Николовски на средба со инспекторите: Законот мода да важи за сите, а протоколите да се почитуваат

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, вчеравечер на работна средба со дел од
Македонија

Затворени два угостителски објекти, работеле по 23 часот

А1он
Во текот на минатата ноќ полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат вршеле контроли во врска со почитување на мерките за
Македонија

Пауновски за забранетите прослави: Немаме доволно инспектори, благодарност до сите што ни вршат дојави

Маја Илиевска-Пачемска
Државниот пазарен инспекторат нема доволно инспектори, но оние што ги има максимално се ангажирани во проверки за почитувањето на протоколите за заштита од Ковид-19, вели
Македонија

Кривични пријави за 22 угостители во туристичките места, не ги почитувале протоколите и примале гости

А1он
Раководителката на Инспекциски надзор, Мери Проја Продановска, денес во Охрид ги соопшти наодите на инспекциските служби при зајакнатите контроли на угостителските и сместувачките капацитети за
Македонија

Заев: Како што никој не веруваше во приказната за „отсјајот во теретаната“, така никој не верува дека Мицкоски не бил информиран доволно за новите протоколи

А1он
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да
Македонија

ЕБР интервенира на Боемска по обидот да се избришат снимките на кои се гледа Мицкоски во кафеаната

Кристијан Ландов
Екипи на Единица за брзо распоредување интервенираа во ресторанот каде беше затекнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. “А1он” дознава дека тие интервенираат бидејќи се бришеле
Македонија

ВИДЕО: Драма на Боемска, келнерите не давале инспекцијата да изврши увид во кафеана, внатре бил Мицкоски

Кристијан Ландов
Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени да извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винотека” на Боемска улица, по што, два ипол часа останале
Македонија

Нуредини: Уредна документацијата на пратката со РДФ отпад запрена на ГП „Богородица“

А1он
Спроведениот вонреден инспекциски надзор пред два дена на граничниот премин “Богородица”е еден пример како може институциите координирано да постапуваат. Царината иницираше вонредна контрола на пратка