sdsm zoran zaev

Македонија

Заев: Како што никој не веруваше во приказната за „отсјајот во теретаната“, така никој не верува дека Мицкоски не бил информиран доволно за новите протоколи

А1он
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Следува рекордно намалување на невработеноста и рекорден раст на платите

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во посета на компанијата Дојран стил од населеното место Николиќ, која е со странски, грчки капитал, со регистрирана дејност за
Македонија

Неизвесен законот за ЈО пред распуштање на Парламентот, СДСМ подготвен за разговор, ВМРО анализира

А1он
По пораките на еврокомесарот Оливер Вархеј дека сегашниот парламентарен состав ќе даде приоритет на законот за јавно обвинителство, во земјава не стивнуваат реакциите околу тоа
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Преку солидарно донирање да им помогнеме на бездомните семејства што се сместени во згрижувачкиот капацитет во Визбегово

А1он
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев го отвори хуманитарниот базар организиран од Социјалдемократски сојуз на Македонија. -Навистина честа е голема заради тоа што ја користиме приликата
Економија

Заев на средба со Стопанска комора на Македонија: Создаваме креативна, модерна, дигитална економија

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев оствари работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко Азески, претставници на комората и бизнисмени од различни сектори.
Македонија

Заев: Функционерните, членовите и приврзаниците на сите партии да се воздржат од навреди и клевети

А1он
Деновиве за жал видовме засилена употреба на навредлива содржина на социјалните мрежи, што не смее да биде прифатливо за кое било демократско општество, какво што
Македонија

Пропаднаа преговорите на власта и опозицијата, нема договор за законот за ЈО

А1он
По повеќе од 7 часа, доцна во ноќта пропаднаа преговорите на власта и опозицијата, а со тоа и договорот за закон за јавно обинителство со
Македонија

Шилегов и Марин чистеа ѓубре, Богдановиќ уриваше,  претседателските избори ги растрчаа градоначалниците

Маја Илиевска-Пачемска
Со медицински ракавици и зелена маичка скопскиот градоначалник Петре Шилегов денес заедно со градската администрација и дел од амбасадорите, чистеше ѓубре на паркингот спроти Скопски
Македонија

СДСМ: Наградата за Заев и Ципрас е уште едно признание за пријателските политики

А1он
Наградата „Евалд Фон Клајст“ за премиерите Заев и Ципрас е уште едно признание за успешноста на политиките кои создаваат пријателство и отвораат перспективи, вели СДСМ
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: На училиштата им е наредено да го избришат името Република Македонија од училишните згради

А1он
СДСМ ја избриша Република Македонија пред очите на децата, пред очите на учениците. Без трошка чувство за државност, на 31 јануари општините во Република Македонија