zakon za obvinitelstvo

Македонија

Неизвесен законот за ЈО пред распуштање на Парламентот, СДСМ подготвен за разговор, ВМРО анализира

А1он
По пораките на еврокомесарот Оливер Вархеј дека сегашниот парламентарен состав ќе даде приоритет на законот за јавно обвинителство, во земјава не стивнуваат реакциите околу тоа
Македонија

Министерството за правда подготвува нов закон за јавното обвинителство

А1он
Министерството за правда подготвува нов Предлог закон за Јавното обвинителство, кој наскоро треба да биде доставен во Влада, а потоа и до Собранието. Како што
Македонија

Не се одржа средба за СЈО, ќе тргне ли Заев во потрага по двотретинско мнозинство?

Галена Николовска-Ризвановиќ
Во сенка на случајот „Рекет“  тапкаат преговорите меѓу власта и опозицијата за новиот закон за Jавното обвинителство. Иако првичните очекувања беа дека по одморите, односно