zlatko marin

Македонија

Стојаноски: Бирото за јавни набавки ги опоменало институциите за необјавувањето единечни цени на склучени тендери

А1он
Бирото за јавни набавки испратило допис до институциите, министерствата, агенциите, државните и јавни претпријатија и општините во кој ги опоменува институциите дека некои од нив
Македонија

Златко Марин: Општина Аеродром нема да потроши ни денар буџетски средства за набавка на нови мобилни телефони

А1он
„Во целост ги демантирам гласините за набавка на мобилни телефони за потребите на општинската администрацијата и Советот на Општината, како и за мене лично што
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Фонтаната на Златко Марин од 720 илјади евра не работи

А1он
Златко Марин е во трка за најнеспособен градоначалник којшто некогаш раководел со една општина. Мандатот му мина без ниту еден капитален проект, секојдневни скандали, скап
Македонија

Стоилковски: Златко Марин на тендери купува сијалица за 48 илјади денари

А1он
Златко Марин градоначалникот на Аеродром од СДСМ, е пример за тоа како се однесува СДСМ, Марин е пример за лукративноста на мафијата на власт во
Македонија

ВИДЕО: Герила акција на активистите за заштита на животните на собир со Шилегов и Марин

Габриела Димковиќ-Мишевска
Активисти за заштита на животните упаднаа на собир во скопската населба Аеродром каде што средба со граѓаните имаа градоначалниците на Скопје и Аеродром, Петре Шилегов
Македонија

Фирма за трговија со шеќер и чоколада ги шие униформите за учениците од Аеродром

Маја Илиевска-Пачемска
Фирма регистрирана за трговија на големо со шеќер, чоколада и слатки од шеќер ги шие униформите за учениците во општина Аеродром. Тендерот вреден  10.952.760,00 или
Македонија

Шилегов и Марин чистеа ѓубре, Богдановиќ уриваше,  претседателските избори ги растрчаа градоначалниците

Маја Илиевска-Пачемска
Со медицински ракавици и зелена маичка скопскиот градоначалник Петре Шилегов денес заедно со градската администрација и дел од амбасадорите, чистеше ѓубре на паркингот спроти Скопски
Македонија

(ВИДЕО) И по Ивица Коневски…Златко Марин

Кристијан Ландов
Стопирањето на изградбата на станбена заграда кај „Мајчин дом“ во Аеродром беше главниот адут на актуелниот градоначалник Златко Марин за локалните избори минатата година на